ISOVER VARIO Patch -paikkausteippi on uusi ratkaisu höyrynsulun paikkaamiseen. VARIO Patch on suuren kokonsa vuoksi ihanteellinen ja kustannustehokas tuote höyrynsulun oikeaoppiseen paikkaamiseen.
Tuotekuvaus
ISOVER VARIO Patch -paikkausteippi on leveä ja joustava sekä siinä on erinomainen tarttuvuus voimakkan liiman ansiosta. Rullassa on 104 kpl esikatkaistua paikkapalaa, paikkapalan koko on 240x250mm. Halkaistu taustapaperi helpottaa ja nopeuttaa asennustyötä. VARIO Patch -paikkateipillä on hyvä tarttuvuus myös paperi-, puu- ja metallipinnoille.
250 x 25
(leveys mm x pituus m)
| Yksittäispakkaus |
| Paks. | Tuotenro. | Sisältö (kpl) | kpl / pkt |
| 0,3 | 71523 | 104 | 2 |
Käyttö
ISOVER VARIO Patch -paikkausteippiä käytetään ensisijaisesti ISOVER VARIO KM Duplex UV höyrynsulun paikkaamisessa. VARIO Patch soveltuu käytettäväksi myös PE -höyrynsulkukalvon paikkaamiseen. VARIO Patch -teippiä voidaan käyttää sisä- ja ulkotiloissa ja sillä voidaan tiivistää myös muita kalvomaisia materiaaleja (ei suositella aluskateelle). Tuotteella on 6kk UV:n kestävyys. Tuotetta voidaan katkaista repäisemällä, joka tekee teipin käytöstä myös käyttäjäystävällisemmän. Teipin suojapaperi on halkaistu, joka tekee asennustyöstä helpompaa.
Asennus
Liimattavan pinnan tulee olla puhdas ja pölytön. Alin asennuslämpötila -5˚C. Kylmissä olosuhteissa teippi tulee säilyttää lämpöisessä paikassa esim. lämpölaatikossa.
Pakkaus
Kalvopakattu irtorulla, 2 kpl pahvilaatikossa.
Käsittely ja varastointi
Varastointi kuivassa tilassa, säilitys ≤+30˚C, säilyvyys yli 2v avaamattomassa pakkauksessa.
|
Käyttölämpötila
|
-40ºC - +100ºC
|
|
Käyttökohde
|
Höyryn- ja ilmansulkukalvojen paikkausteippi
|
|
Paksuus
|
0,3mm
|